24 Mayıs İSG Sınavı Sonrasında İzlenecek Adımlar

13.06.2014 | Duyurular

Mayıs dönemi sınavının sonuçlarının açıklanmasının ardından, yeni uzmanların belgelendirme sürecine dair izleyeceği adımlar Bakanlıkça açıklandı.

24 Mayıs 2014 Sınavını Kazananlar İçin İzlenecek Adımlar

Kurumumuz bünyesinde sınava giren kursiyerlerimizin sınav sonuçlarını ve aldıkları puanları (başarılı veya başarısız farkı olmaksızın) bizlere bilgi@yontemakademi.com.tr adresi üzerinden bildirmeleri önemle rica olunur. Kazanan kursiyerlerimizin bundan sonraki dönemde izleyecekleri yol ile ilgili bilgilendirmeleri yapabilmemiz, başarısız olan kursiyerlerimize bilgi, ders notu, yeni yönetmelik ve güncel gelişmeler ile sınav sorularına yapılan itirazlar neticesinde yaşanabilecek değişikliklere dairi duyuruları iletebilmemiz için sonuçları bizlere bildirmenizi önemle rica ediyoruz.

 

Sınavda Başarılı Olan Kursiyerlerin İzleyeceği Adımlar

Mayıs sınavında başarılı olan kursiyerlerimiz, Genel Müdürlük adına açılan Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabına belge ücretini (2014 yılı için 413 TL) yatırabilirler. Belge ücretini yatıran yeni uzmanlarımızın parayı yatırdıkları tarihten sonra ortalama 3 iş günü içerisinde sistemleri İSG KATİP üzerinden aktif olmaktadır. İSG KATİP sistemine e-devlet şifresi ile gireceğinizden, şifreniz yoksa bir PTT ofisinden temin etmeniz gerekmektedir. Yeni uzmanlarımızın belge ücretinin yatırıldığı tarihten sonra en geç ilk Cuma günü İSG-KATİP bilgi güncelleme ekranından adreslerini ve kimlik bilgilerini yeniden sorgulamaları gerekmektedir. Sorgulama sonrası belge numaranız ile İSG-KATİP üzerinden sözleşmelere yapılabilir. Belge ücretini yatıran kursiyerlerimizin bankadan aldıkları dekontları saklamaları önemle rica olunur. Bakanlığın açıklayacağı tarihe göre kurumumuz belge için dekont ve dilekçe talebinde bulunabilir. Bu durumu dikkate alarak dekontlarınızı saklamanız önemlidir. Belge ücretini Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Programı hesabına TC kimlik numaranız ile yatırabilirsiniz.  

Ayrıca A ve B sınıfı yükseltme sınavında başarılı olan kursiyerlerimiz ve yeni C sınıfı kursiyerlerimiz Bakanlığın belgelendirme sürecine dair duyurusunu buraya tıklayarak okuyabilirler.

Sınav sonuçları ve açıklanan soru kitapçığı için TIKLAYINIZ….

 

  • Mail Bülteni

    Abone Olabilirsiniz..