MEB Onaylı Hijyen Eğitimleri

26.06.2014 | Bizden Haberler,Duyurular

Yöntem Akademi bünyesinde MEB onaylı hijyen eğitimleri devam ediyor. Uzman eğitici kadromuz ile sektörünüze uygun hijyen eğitimleriniz tamamlanarak MEB onaylı olarak belgelendirilmektedir.

Hijyen eğitimlerini başta işyeri yemekhaneleri, restoranlar ve diğer benzeri gıda hizmetlerinin sunulduğu yerler olmak üzere, konaklama hizmeti veren, gıda üretimi yapan işyerleri ve insan bedenine temasın söz konusu olduğu temizlik hizmetlerinin verildiği iş yerlerinde çalışanlarının almaları kanuni zorunluluktur.

24/04/1930 tarihinde yayınlanan 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 127. maddesine dayanılarak hazırlanan Hijyen Eğitimi Yönetmeliği 5 Temmuz 2013 tarihinde yürürlüğe girdi. Bu tarihe kadar yukarıda sayılan iş kollarında zorunlu olan portör muayenelerinin yerini hijyen eğitimi aldı.

Hijyen Yönetmeliği gereği Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından verilen hijyen eğitimi sonrasında düzenlenen belgeye sahip olmayan hiç kimse ilgili iş kollarında çalıştırılamaz. Eğitimin bütün çalışanlara verilmesinden işveren sorumludur.

Yöntem Akademi MEB onaylı hijyen eğitimlerinizi tamamlamakta ve belgelendirmektedir.

Hijyen Yönetmeliği Hangi İş Kollarını Kapsar?

  1. Gıda üretim ve perakende iş yerleri
  2. İnsan bedenine temasın söz konusu olduğu temizlik hizmetlerinin verildiği iş yerleri.
  3. Komisyon tarafından hijyen eğitimi verilmesi uygun görülen diğer iş kolları.
  4. İnsani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerleri.
  5. Kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve piercing yapılan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler.
  6. Otel, motel, pansiyon ve misafirhane gibi yerler.

 

REFERANSLARIMIZ

referans

Ayrıntılı bilgi için bizi arayınız...

  • Mail Bülteni

    Abone Olabilirsiniz..