Soma Faciası Son Olsun

14.05.2014 | Bizden Haberler,Duyurular

Yaklaşık 6 bin işçinin çalıştığı ve vardiya değişimi sırasında 598 işçinin bulunduğu Soma Kömür Madeni’nde saatler 15.10’u gösterdiğinde facia yaşandı. Elektrik panosunda meydana gelen patlamanın ardından yangın çıktı. 2 kilometrelik galerileri bulunan madende ilk anda çıkışa yakın olan işçiler dışarı çıkmayı başarırken yaklaşık 300 işçi alev duvarının arkasında mahsur kaldı.

Temel İlkyardım Eğitimi Nedir?

08.05.2014 | Bizden Haberler,Duyurular

Temel ilkyardım eğitimleri hastalanma, yaralanma anlarında hayat kurtaracak bilgilerin halk düzeyinde öğretilmesi ve yaygınlaştırılmasını hedeflemektedir. Bu amaçla Sağlık Bakanlığı yetkilendirdiği eğitim kurumları aracılığı ile ilkyardım eğitimlerini daha geniş gruplara yaymayı hedeflemektedir.

İş Güvenliği Uzmanlığı Yönetmeliği Değişti

28.04.2014 | Duyurular

aklaşan 2014 yılı başında devreye girecek yasa ile ülkemizde uzman açığının giderek artması bekleniyor. Özellikle yeni yılın başında 600 bin işyeri 6331 sayılı yasa kapsamına giriyor. Ancak uzman açığı sürüyor. Bakanlık 14 Aralık tarihine ertelediği sınavda belli prim gün sayısına sahip C sınıfı uzmanların üst sınıflara geçişinin önünü açmak için 14 Aralık sınavında geçici maddeyi de yürürlüğe koyacak. Yeterli prim gün sayısına sahip uzmanlar bir üst sınıfa geçmek için ter dökecek.

  • Mail Bülteni

    Abone Olabilirsiniz..