İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimleri


İş Güvenliği Uzmanı olmak isteyen mimar, mühendis, mimar ve teknik elemanlara mesleki becerilerini iş yerlerinde uygulayabilmeleri ve mevzuatta öngörülen görevlerini yerine getirebilmeleri için gerekli iş sağlığı ve güvenliği bilgisi kazandırmak İş Güvenliği Uzmanı Kimdir? Mimar; Mühendis; Teknik Öğretmenler; Fen Edebiyat Fizik, Kimya ve Biyoloji Bölümü mezunları; İş güvenliği MYO ...

0 yorum

0,00₺

Eğitimi Satın Al

Eğitim Detayları


İş Güvenliği Uzmanı olmak isteyen mimar, mühendis, mimar ve teknik elemanlara mesleki becerilerini iş yerlerinde uygulayabilmeleri ve mevzuatta öngörülen görevlerini yerine getirebilmeleri için gerekli iş sağlığı ve güvenliği bilgisi kazandırmak

İş Güvenliği Uzmanı Kimdir?

Mimar;

Mühendis;

Teknik Öğretmenler;

Fen Edebiyat Fizik, Kimya ve Biyoloji Bölümü mezunları;

İş güvenliği MYO Bölümü Mezunları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Yöntem Akademi Eğitim Merkezi’nde 220 saatlik temel eğitimini tamamlayarak bakanlığın açtığı sınavda başarılı olan adaylar İş “Güvenliği Uzmanı” unvanı alabilmektedir.

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı unvanı kazananlar, 3 yıl kesintisiz (1090 gün) uzmanlık yaptıklarını belgeledikten sonra B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı için Yöntem Akademi B Sınıfı İSG Eğitimlerine kayıt yaptırabilirler. Yine B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı unvanına sahip kişiler 4 yıl (1460 gün) B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı yaptıklarını belgeledikten sonra Yöntem Akademi A Sınıfı İş Sağlığı Güvenliği Eğitimi Programlarına kayıt yaptırabilirler. 

Yöntem Akademi İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimleri

Katılımcılara genel hukuk ve iş sağlığı ve güvenliği bilgisinin verilmesinin ardından işyerlerinde var olan risk etmenlerini fiziksel, kimyasal, biyolojik, psikososyal gibi ana başlıklar altında sınıflandırılarak ayrıntılı bilgi verilmesi amaçlanmıştır. Temel eğitim programı çerçevesinde farklı sektörlerin ele alınması ve sektörel anlamda meydana gelen iş kazası ve meslek hastalıklarının incelenmesi hedeflenmiştir.

Katılımcılara Bakanlığın açmış olduğu sınavda başarılı olmanın yanında işyerlerinde kullanılan araç, gereç ve ekipmandan kaynaklanan risklerin ve bu risklerden korunma yöntemlerinin de eğitim programı içerisinde yer alması amaçlanmış, her türlü tehlikeden kaynaklanan risklerin yönetimi hakkında bilgi sahibi olunması hedeflenmiştir.

Eğitim süresi günlük 6 saattir. Yöntem Akademi’nin esnek eğitim programlarından size uygun olanını seçebilirsiniz.

Bir ders saati 45 dakikadan oluşur.

Örgün eğitim sabah 09:00 ile akşam 21:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Eğitimler 180 saat teorik 40 saat pratik olmak üzere toplam 220 saatten oluşur. Teorik eğitim 90 saat uzaktan eğitim, 90 saat örgün eğitim şeklinde düzenlenmektedir. Uzaktan eğitimler www.yontemakademi.com.tr adresi üzerinden verilecektir. 

 

Kesin Kayıt için;

Mezuniyet veya geçici mezuniyet belgeniz,

Kimlik fotokopiniz,

yeterlidir. 

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimleri için tıklayınız

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimleri için tıklayınız

Size uygun eğitim gruplarını görmek için Eğitim Takvimini incelemek için tıklayınız...

Eğitim Talep Formu için Tıklayınız.

Tüm yorumlar gösteriliyor.
Ürün için henüz yorum eklenmemiştir.
Yorum eklemek için lütfen giriş yapınız.